Експедиції – Археологічні дослідження

Щорічно КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» спільно з науково-дослідними установами України та Польщі проводить археологічні дослідження околиць м. Винники та Львівської області.

Влітку 2005 року спільна експедиція нашого музею та Інституту археології ЛНУ ім. Івана Франка дослідила територію різночасового городища у с. Підгородище Перемишлянського району, де раніше був виявлений скарб гальштато-латенської доби, який зараз експонується

у КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей».
З 2016 року спільна українсько-польська трипільська експедиція досліджує пам’ятки (гори Жупан і Лисівка) доби енеоліту-бронзи (4-3 тис. р. до н. е.).

Впродовж останніх років КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» і кафедра археології та спеціальних галузей історичної науки ЛНУ ім. Івана Франка досліджують могильник пізньоримського часу Карів-І, де був виявлений бронзовий казан із антропоморфними підвісами. Ця знахідка є унікальною не лише в Україні, а й у Європі.