Запрошуємо на відкриття виставки «МИХАЙЛО БІЛАС: ГОБЕЛЕНИ»

12 серпня о 15 год. у приміщенні виставкових залів КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» за адресою: м. Львів-Винники, вул. Івасюка 5 відкриватиметься виставка робіт «МИХАЙЛО БІЛАС: ГОБЕЛЕНИ».

Значна кількість творів Народного художника України, видатного українського митця художнього текстилю присвячені Гуцульщині, народним традиціям, відображенню народного повсякдення та свят.  Виставка представляє гобелени з мистецької колекції Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського (м. Коломия).

Народився митець 1 серпня 1924 року в селі Креховичах, Рожнятівського району Івано-Франківської області. З двох років художник зростав у селі Медвежа на Дрогобиччині. Закінчивши у 1944 році навчання у Дрогобицькій гімназії, вступив до хореографічної студії місцевого драматичного театру, а з 1948 по 1953 рік був учнем музичного училища у Львові по класу вокалу. Вже у 1953 – 1959 роках Михайло Білас знайшов своє основне покликання у мистецтві, ставши студентом художнього училища імені Івана Труша, а згодом відділу текстилю Львівського інституту декоративно-прикладного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв). У 1955 році митцю присвоюють звання Народного художника України.

Після закінчення інституту, у 1959 – 1973 роках, працював головним художником-модельєром будинків моделей у Львові, Харкові, Києві.

З 1967 року Михайло Білас – член Спілки художників України.

Мистецьку спадщину художника формують кілька сотень творів, які експонувались на  багатьох персональних виставках в Україні, Бельгії, Франції, Німеччині, Індії, Канаді, США, Югославії, країнах Балтії.

Варто зазначити, що Михайло Білас –  автор експозиції Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського, побудованої у 1970 –1972 роках. Саме в колекції вищезгаданого Музею зберігається 39 творів художника.

У 1992 році у Трускавці відкрито Художній музей Михайла Біласа, де представлено основну кількість творів художника.

Застосовуючи різні техніки ткання, митець створив неповторні художні роботи – шедеври українського мистецтва.

Помер Михайло Білас 25 січня 2016 року у місті Трускавці Львівської області.