З 21 вересня 2023 року запрошуємо на огляд виставки живопису відомого львівського художника Володимира Патика

 

З 21 вересня 2023 року КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» запрошує на огляд виставки живопису відомого львівського художника Володимира Патика до виставкових залів музею за адресою м. Винники, вул. Івасюка 5 щоденно, крім суботи, з 10 до 17 год.

Виставка В. Патика презентує частину праць митця як одну велику панораму, в якій виявлено його велику любов до рідного краю. Національна особливість чітко проглядається в його живописному темпераменті, смаку, манері, в його баченні кольору і форми, в тих багатогранних зв’язках з навколишнім світом, яка визначає характер і направленість його творчого  процесу.

Володимир Патик  – класик і творець історії мистецтва, народний художник України, лауреат Шевченківської премії. Легендарна і титанічна особистість, що формувала прогресивну художню і національну свідомість в умовах тоталітарного режиму. ”Більш ніж 50 років був і залишається візитною карткою галицької школи малярства.” Його сприйняття світу кольорове і оптимістичне, тому в історії українського мистецтва XX століття він лишає чи не найяскравіший слід.

Краєвиди, котрі художник фіксував у численних творчих подорожах, натюрморти, портрети, абстрактні композиції, – все це позначене особливою пластикою, інтенсивним колоритом й експресивною манерою письма, що відображає його імпульсивну, невгамовну вдачу, сповнену невичерпного оптимізму, життєлюбства, захоплення красою природи та людини.

 

 

Патик Володимир Йосипович

1926 – 2016 рр.

Народився в селі Чорний Острів на Львівщині.

1941 – 1944  –  навчався у Львівському художньому училищі (нині коледж ім. І.Труша);

1953 –  закінчив Львівський інститут прикладного та декоративного мистецтва.

Володимир Патик – яскравий представник галицької школи живопису. Один із найвидатніших постатей в українському малярстві другої половини XX ст.

Викладачі з фаху: Роман Сельський, Вітольд Манастирський, Ростислав Сільвестров.

1958 – Член Спілки Художників України.

1996 – Заслужений художник України.

1999 – Лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка.

2006 – Народний художник України.

2009 – нагороджений Орденом князя Ярослава Мудрого V ст.

Роботи зберігаються в музеях та приватних збірках України, Росії, Канади, Киргизії, Вірменії, США, Франції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *