Запрошуємо на персональну виставку живопису Святослава Мартинюка «ВИННИКІВСЬКІ ОКОЛИЦІ»

Із 18 січня 2024 року КЗ ЛОР «Історико-краєзнавчий музей» запрошує  відвідати персональну виставку живопису Святослава Мартинюка  «ВИННИКІВСЬКІ ОКОЛИЦІ» за адресою: м. Винники, вул. Івасюка 5.

У експозиції виставки представлено понад 50 творів живопису.

Ця виставка приваблює багатьма професійними властивостями, але найбільше — тією чуттєвою складовою розуміння українського пейзажу як феномену мистецтва. Виставка представляє  краєвиди, натюрморти, автопортрети, сюжетні композиції, фрагменти пейзажів рідного краю. Прості і життєві мотиви, правдивість відтворення природнього оточення, окремі зображення й багатопланові композиції передають певний спокій та розміреність. Особливу увагу привертають яскраві і правдиві, детально прописані натюрморти.

Мартинюк Святослав Леонтійовичхудожник декоративно-прикладного мистецтва, живописець, дизайнер інтер’єру та об’єктів.

Народився 17 січня 1944 р. у с. Підгірці, Рівненського р-ну, Рівненської обл.

Навчався у Львівському училищі прикладного та декоративного мистецтва ім. І. Труша у 1960-63 рр. (відділ декоративного розпису), Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва  у 1967-72 рр. (кафедра художнього скла).

Викладачі: Т. Драган, В. Овсійчук, Р. Сельський, Б. Галицький.

Працював у Львівському політехнічному інституті (1974-79 рр.), Львівському державному інституті прикладного та декоративного мистецтва, Львівській національній академії мистецтв (1979-2023 рр.) на педагогічних і адміністративних посадах викладача, доцента, професора, зав. кафедри, декана, директора інституту.

Учасник обласних, зональних виставок. Персональні виставки: Львів 1989, Косів 2014. Твори зберігаються у музеях: МУНДМ (м. Київ), Музей скла (м. Львів) та приватних збірках в Україні, Польщі, Словенії, США.

Автор близько 500 зразків для тиражування в цеху гутного скла ЛЕКСФ, а також вітражів та декоративних композицій в інтер’єрах Львова, Києва, Харкова, Хмельницького, Луцька, Сваляви, Драбова, Трускавця.

Дослідник гутництва скляного в Україні, автор 42 публікацій. Член НТШ.

Відзнаки: нагрудний знак «Петро Могила» за розбудову вищої освіти, нагрудний знак «Відмінник освіти України», золота медаль Академії мистецтв України, медаль «За заслуги перед Прикарпаттям», заслужений діяч мистецтв України.

Із 1974 р. проживає у м. Винниках.